A Green Fox Academy ügyvezetőjével, Fazekas Barbarával beszélgettünk arról, hogyan lesz egy bölcsészből programozó, miképpen tud szót érteni a marketinges a fejlesztővel, és hogyan érzik magukat a „kis rókák” a DBH Serviced Office GreenPointban.
A Green Fox Academy a Digital Natives és a Lab.Coop összefogásával megalakult technológiai képzéseket fejlesztő és megvalósító intézmény. Első képzésük a karrierváltáson gondolkodóknak szól, ahol a cél az, hogy kiemelkedően tehetséges fiatalokat junior fejlesztővé képezzenek át. A képzést követően pedig első munkahelyük megtalálásában is segítenek, hiszen már a négyhónapos tanfolyam második felében céges szerződött partnerek projektjeinek megvalósítására fókuszálnak, így garantált a gyakorlatias és piacorientált tudás megszerzése. A szerződött partnercégek között vannak többek között az Epam, Lufthansa Systems, Emarsys, Electool és az UHU Systems.
A mentori keretrendszerű oktatási módszerrel dolgozó akadémia első évfolyama 2015. novemberében indult el 21 fővel, akik között jogászok, bölcsészek és közgazdászok egyaránt megférnek. A képzésnek a DBH Serviced Office GreenPoint biztosít helyszínt, így nap mint nap látjuk mi is a lelkes tanulókat és oktatókat, továbbá lehetőségünk is nyílt egy személyes interjúra, Fazekas Barbarával, a Green Fox Academy társalapítójával és ügyvezetőjével.
A 4 hónapos képzés hamarosan lezárul, mik az eddigi tapasztalatok? Mi alapján választottak titeket a jelentkezők?
Az első kurzusunkra majdnem négyszeres túljelentkezés volt, és négykörös felvételit tartottunk. Csak olyanokat vettünk fel, akikről úgy gondoltuk, hogy el tudják végezni a képzést. Számunkra tanulságos és izgalmas, hogy az elején azt gondoltuk, olyanoknak szól a junior programozó képzésünk, akik nem találták meg a helyüket az életben. Valójában viszont inkább olyanokat szólított meg, akik nagyon is ambiciózusak.
Tanulóink célja az értékteremtés, olyan dolgokat szeretnének csinálni, ami számít, és kézzelfogható eredménye van. Egy teljesítményalapú iparághoz szeretnének tartozni, ahol fiatalon is el lehet érni valamit pusztán a tudással és az eredményekkel. Ebben a szakmában nincs olyan hierarchia, mint például a jogászoknál; ha az IT-nál ügyes vagy, és egyre jobban csinálod, akkor ettől függően fogsz előre haladni. Sok jelentkezőnek volt biztos állása, ahol sikereket is elértek, viszont megunták azt a légkört, és az IT-ban látták a továbbfejlődési lehetőséget.
A szerződött partnercégek részéről milyen visszajelzések vannak?
Vállalati oldalról pozitívak a visszajelzések, de az lesz az igazi visszajelzés, ha meglátjuk, hogy a záróvizsga után mennyi tanulót vesznek fel. Elmesélhetném, hogy mindenki el van ájulva a hallgatói prezentációktól, meg hogy mindenki szívesen jön ide a cégektől, és tetszik nekik, amit látnak, de az objektív mérője az lesz az egész kurzusnak, hogyha a végén kiderül, kit hova vesznek fel.
A honlapotokon és Facebook oldalatokon már látható, hogy új kurzusokat is indítani fogtok, tudnál erről bővebben mesélni?
Az első képzés sikerén felbuzdulva, és látva, hogy még mire lenne szükség a piacon, bővítjük portfóliónkat, és április közepén elindítjuk második programunkat is Tech 4 Biz néven. A képzés célja, hogy az üzleti területen dolgozókat megismertesse a szoftverfejlesztés folyamatával és alapjaival.
Fókusza, hogy például a marketingesek, értékesítők, projektvezetők és középvezetők mélységében rálássanak a digitális termékfejlesztés folyamataira, és hatékonyabban együtt tudjanak működni a szoftverfejlesztőkkel. A képzés során a tanulók megtanulnak alapszinten kódolni, hogy ezzel a technológiai ismerettel felvértezve könnyebben meg tudjanak felelni az innovatív cégek által támasztott követelményeknek, és a mindennapi kommunikáció is egyszerűbb legyen a fejlesztőkkel. A Tech 4 Biz kurzust elvégzett szakemberek pontosabban meg tudják majd becsülni a kockázatokat egy fejlesztés során, valamint egy adott projekt mérföldköveinek megtervezése is egyszerűbbé válik. A képzés egy platformra hozza a fejlesztőket és az üzleti szakembereket.
Milyen szempontok alapján választottatok irodát? Milyen igényeitek voltak?
Egy induló projekt elején kevés ember dolgozik, akik ráadásul túlterheltek is, nálunk sem volt ez másképp. Gyorsan jött az igény, hogy szükség lenne egy oktatóközpontra. A szolgáltatott iroda számunkra egy kényelmes megoldás volt, hiszen nem kellett időt töltenem azzal, hogy megszervezzem a szolgáltatókat, hanem idejöttünk, és minden készen volt már. Bármilyen más irodaházban mutatnak először egy lecsupaszított területet, és azt, hogy hova fogják felhúzni a gipszkarton falakat, és hova építik be a szerelvényeket. Esetünkben erre a kialakításra sem idő, sem energia nem volt.
A Serviced Office GreenPointban központosítva fizetünk azért, hogy más megszervezze a szolgáltatásokat és az üzemeltetést, továbbá nagyon előnyös számunkra a rugalmas bérleti konstrukció is. Nem kellett aláírni 3-5 évre, amit mi nem is tudtunk volna bevállalni induló vállalkozásként. Mivel nem láthattuk pontosan előre, hogy milyen mértékben és ütemben fogunk növekedni, ezért nem lett volna jó lekötni magunkat.
Ami még mindezeken kívül nagyon pozitív élmény – és eddig nem tapasztaltam más irodaházban -, hogy a recepciós lányok nagyon aranyosak és kedvesek. Eddig bármilyen kéréssel megkerestem őket, nem a problémákat sorolták, hogy miért ne tudnák megcsinálni, hanem egyből proaktívan és segítőkészen álltak a feladathoz. Bármennyire is egyszerűnek tűnik ez a dolog, a legtöbb helyen nem ezzel az attitűddel találkoztam. Emellett az IT support is nagyon jó, minden kérésünket megoldják. Összességében nincsenek felesleges körök a kéréseinknél, gördülékenyen megy minden ügyintézés. Mindenki segítőkész, és mégsem éreztem egyszer sem azt, hogy szívességet kérnék ügyfélként.
Kiknek ajánlanád a DBH Serviced Office szolgáltatásait?
Kifejezetten ajánlanám kisebb IT cégeknek, akik látják, hogy viszonylag nagy fejlődési potenciál van bennük rövidtávon. Ideális azoknak, akik nem akarják magukat lekötni 3-5 évre, mivel ezzel kockáztatnák azt, hogy esetleges bővülés esetén nem tudnak a már meglévő irodájukhoz kapcsolódva terjeszkedni.
Milyen egyéb terveitek vannak a jövőre nézve?
Május elején a junior programozó képzésből még egyet indítunk, illetve szeptemberben is, ahova már lehet jelentkezni. Emellett – ahogyan már említettem is – április 15-én startol el a Tech for Biz, amire most zajlanak a felvételi folyamatok. A Tech for Biz képzésünkön kívül is tervezzük a portfóliónkat bővíteni, nyáron kezdjük el tervezni a következő időszakot, és ősszel várhatóak az újabb képzéseink, melyek témái egyelőre nem publikusak. 🙂
[sf_button colour=”orange” type=”sf-icon-reveal” size=”large” link=”https://dbh-group.com/hu/serviced-office/” target=”_blank” icon=”ss-check” dropshadow=”yes” extraclass=””]Tovább a DBH Serviced Office szolgáltatásaira![/sf_button]
Írjon nekünk, ha van kérdése.